top

Pivovar

Pivo HEYL - uvařeno na Ladronce

HEYLPro návštěvníky Usedlosti Ladronka vaříme naše pivo HEYL v kontejnerovém pivovaru od společnosti Smart Brewery. V letní sezoně u nás tak můžete ochutnat svrchně kvašené světlé pivo SUMMER ALE (naše APA je lehké letní hořké pivo s citrusovým nádechem a nižším obsahem alkoholu cca 3,3%) a v zimní sezoně svrchně kvašené polotmavé pivo (APA, plnější též hořké pivo s obsahem alkoholu cca 4,3%). Věříme, že vám u nás uvařené pivo bude chutnat a budete se na něj nejenom v letních měsících rádi vracet. Kontejnerový pivovar obsahuje veškerou potřebnou technologii pro vaření piva jako varnu, kvasnou káď a ležácké tanky. Produkce tohoto minipivovaru je až 500 hl/rok. Jde o mobilní pivovar se snadnou obsluhou s minimálními nároky na prostor a přípravu, kdy je možné za použití různých modulů navýšit objem produkce.


Jak to funguje?

Kontejnerový pivovar Smart Brewery


Vaříme
Pivovarskou sladinu ve varně svařujeme s chmelem a získáváme mladinu. Po oddělení chmele zchladíme na zákvasnou teplotu a přečerpáme do kvasné kádě.

Kvasíme
Studenou pivovarskou mladinu ve kvasné kádi zakvasíme kvasnicemi a pravidelně pečlivě sledujeme průběh hlavního kvašení. Po ukončení kvasnice uchováváme v nádobě na kvasnice pro další kvašení.

Ležíme
Pivo po dokvašení přečerpáme do ležáckých tanků. Správnou teplotu v tancích nám zajistí chladící zařízení. V chladu a za mírného přetlaku zraje pivo dle druhu příslušnou dobu. Tato fáze je důležitá pro chuťovou harmonizaci.

Stáčíme
Po dokončení výroby (zrání) piva v ležáckých tancích stáčíme hotové pivo do příslušných obalů - sudů, PET lahví či přímo čerpáme pivním vedením rovnou do výčepu.

© Ladronka s.r.o. Výroba: CVS Development s.r.o.